Biblia és tudomány kerekasztal-beszélgetések

Evolúció – Orvosi etika – Csodák. Aktuális kérdések a hit, a kutatás és a Z generáció szempontjából.

Huszonöt éve közösségben

Negyed évszázados fennállásának szentelte őszi tréninghetét a Károli Gáspár Református Egyetem október 24. és 26. között. Bár jelenleg közel nyolcszor annyi hallgatója van az intézménynek, mint volt 1993-as indulásakor, a cél az egyetem családias hangulatának megőrzése, ezt szolgálják a szemeszterenként megtartott Károli Közösségi Napok is. A háromnapos programsorozaton közösségépítő alkalmak, előadások várták az egyetem volt és jelenlegi polgárait.

Személyre szabott haladás

A Károli Gáspár Református Egyetem Gazdasági Igazgatósága 2019 februárjától szakmai gyakorlati programot indít pályaválasztás előtt álló gimnazistáknak és pályát már választott egyetemi hallgatóknak. Tolnai Ágnes pénzügyi és gazdasági elemzővel, az egyetem munkatársával beszélgettünk.

A hálaadás éve a Károlin

„Olyan szakembereket szeretnénk képezni országunknak, nemzetünknek, akiknek az értékrendje, a mások iránti segítőkészsége a jézusi etika és értékrend alapján áll" – hangsúlyozza Balla Péter, a 25 éves Károli Gáspár Református Egyetem rektora.

Ifjú feltalálókat és tudósjelölteket keresnek

Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. Olyan kreatív fiatalokat keresnek, akik felismertek valamilyen műszaki, természettudományos problémát, és van saját ötletük a megoldásra is.

A hálaadás és a béke pillanata

Huszonöt éve kapta vissza egyházunk a Lónyay Utcai Református Gimnáziumot. A hálaadó istentiszteleten Bogárdi Szabó István püspök a minőségi értelemben vett többről beszélt, Kocsis Imre Antal főigazgató pedig az épület felújításával kapcsolatos elképzeléseit ismertette.

Mi a szerepe és feladata az egyházi felsőoktatásnak?

Az 1990-es évek elején, amikor az egyházak előtt megnyílt a lehetőség, hogy kilépjenek a korábbi izoláltságból, komoly vita folyt arról, hogy vajon célszerű-e a református egyháznak egyetemet alapítani – Zsengellér József stratégiai rektorhelyettes írása a Károli Gáspár Református Egyetem megalapításának 25. évfordulójára.

A bibliai integráció a természettudományos oktatásban

Kövessék élőben pénteken a Református Tananyagfejlesztő Csoport országos konferenciáját, amelynek témája idén a természettudományos oktatás!

„Ülj mellém!”

2018-ban a budapesti Jezsuita Roma Szakkollégium szervezésében valósult meg Magyarország roma szakkollégistáinak éves találkozója Tatán. Az esemény – melyen közel háromszáz egyetemi és főiskolai hallgató vett részt – református szempontból is kiemelt fontossággal bírt, hiszen jelenleg egyházunk egyik képviselője tölti be a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat elnöki posztját.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Hogyan történik a hittankönyvek tankönyvellátása?

Hogyan kell nyilvántartani az egyházközségben a tartós tankönyvek számát?