Márc 20. szerda

A Református félóra március 20-i adásából

Megújult a Nagydobronyi Református Líceum, még lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor-programra – erről is lesz szó a Kossuth Rádió szerdai adásában.

Márc 23. szombat

Kelenföldi Barokk Esték márciusban

Folytatódik a Kelenföldi Barokk Esték XX. évada, márciusban számos neves közreműködő és korhű hangszerek is várják majd az érdeklődőket.

Márc 24. vasárnap

A Reformátusok Lapja e heti számából

Hetilapunk március 24-i számának vezércikkéből megtudhatják, hogy mikor lesz a prédikációból produkció, olvashatnak a Sárospataki Református Kollégium nagyszabású építési és felújítási terveiről, valamint megismerkedhetnek a Kőrösi-Csoma Sándor program református egyházi ösztöndíjasaival és a Petőfi Sándor-program Léván szolgáló önkéntesével.

Márc 27. szerda

Házasság szeminárium gyülekezeti tagoknak

A Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat házasság és család témájú sorozatot indít gyülekezeti tagoknak és érdeklődőknek 2019. március 27-én, szerdán 18.00 órától.

Márc 30. szombat

Mutass példát te is!

Csatlakozzunk idén is a Föld Órája akcióhoz - buzdít mindenkit az Ökogyülekezeti Műhely. A WWF által meghirdetett kezdeményezés célja felhívni a figyelmet a túlzott és fölösleges energiahasználatra.

Ápr 10. szerda

Zsinat

Ápr 11. csütörtök

Vitaest Isten létezéséről

Vajon létezik-e Isten, vagy pusztán az anyag és az energia az, ami mindig is volt, van és lesz? Milyen bizonyítékok szólnak Isten léte mellett és milyen bizonyítékok szólnak Isten léte ellen? Lehet-e egyáltalán bizonyítani a teizmust/kereszténységet vagy az ateizmust? Ezeket e kérdéseket fogja megvizsgálni és egy moderált vita keretében megvitatni dr. Orosz László fizikus, a Budapesti Műszaki Egyetem docense és Nagy Gergely református teológus, lelkipásztor. Az est moderátora dr. Nagypál Szabolcs római katolikus teológus lesz.

Ápr 19. péntek

Nagypéntek

Jézus Krisztus kereszthalálának emléknapja.

Ápr 21. vasárnap

Húsvétvasárnap

Jézus Krisztus feltámadásának ünnepe.

Ápr 22. hétfő

Húsvéthétfő

Jézus Krisztus feltámadásának ünnepe.

Ápr 30. kedd

A házasság új megvilágításban

Lelkészeknek és párjaiknak szervez kapcsolatépítő kurzust a Gyökössy Endre lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat április 30. és május 2. között balatonszárszói SDG-hotelben.

Máj 08. szerda

Zsinati Tanács

Máj 18. szombat

Hálaadás az egység 10 évéért

Tíz éve annak, hogy 2009. május 22-én újra egyesült a Magyar Református Egyház. A Kárpát-medencei reformátusok többek között egynapos fesztivállal tervezik megünnepelni az évfordulót 2019. május 18-án az egység kimondásának egykori helyszínén, Debrecenben.

Máj 24. péntek

Szeretethíd

Kárpát-medencei református önkéntes napok.

Máj 24. péntek

Református Zenei Fesztivál

Jún 09. vasárnap

Pünkösdvasárnap

A Szentlélek kitöltetésének ünnepe.

Jún 10. hétfő

Pünkösdhétfő

A Szentlélek kitöltetésének ünnepe.

Júl 23. kedd

Csillagpont

Kárpát-medencei református ifjúsági találkozó.

Aug 22. csütörtök

Reformátusok Szárszói Konferenciája

Nov 20. szerda

Zsinat

Dec 01. vasárnap

Kárpát-medencei imanap

Dec 11. szerda

Zsinati Tanács

Dec 25. szerda

Karácsony első napja

Jézus Krisztus születésének ünnepe.

Dec 26. csütörtök

Karácsony második napja

Jézus Krisztus születésének ünnepe.

Istent keresem

Jn 13,1–11

„Amit én teszek, most még nem érted, de később majd megérted.” tovább >

Új fordítású Biblia / Károli-Biblia / Hitvallásaink